poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaAktualnościCUKRZYCA 2017. Diagnoza obecnej sytuacji i kierunki zmian: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

CUKRZYCA 2017. Diagnoza obecnej sytuacji i kierunki zmian: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

25 września w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana: “CUKRZYCA 2017. Diagnoza obecnej sytuacji i kierunki zmian: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” zorganizowana przez Instytut Komunikacji Zdrowotnej. Tego dnia nie mogło zabraknąć pani prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia Julii Trawińskiej, która bardzo aktywnie angażuje się w konferencje i wydarzenia związane z problemami współczesnej medycyny.

W konferencji udział wzięli wybitni profesorowie oraz przedstawiciele organizacji pacjentów cukrzycowych m. in.: Profesor Maciej Małecki, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. Bogusław Okopień, Konsultant Krajowy w dziedzinie farmakologii klinicznej, Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Omawiano następujące kwestie:

  • Rozpowszechnianie wiedzy o cukrzycy w Polsce;
  • Efektywność stosowanych obecnie terapii;
  • Opieka diabetologiczna w Polsce;
  • Nowoczesne metody leczenia cukrzycy;
  • Znaczenie mediów w rozpowszechnianiu wiedzy na temat choroby.

Prelegenci wspominali o problemach związanych z leczeniem cukrzycy w Polsce oraz o niepokojących statystykach.

Wśród wyzwań współczesnej diabetologii, wymieniano konieczność powstania rejestrów medycznych, utrzymanie i poprawę programu KAOS – Kompleksowej Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz konieczność rozwoju edukacji prozdrowotnej dla pacjentów, którzy obecnie zmagają się z chorobą.

W rozmowach w kuluarach rozmawialiśmy z pacjentami i wykładowcami o możliwościach wykonania badań genetycznych, które byłyby w stanie wykryć mutacje genetyczne związane z cukrzycą typu 2. Niezwykle ważne jest, by wiedza o współczesnej, nowoczesnej i skutecznej diagnostyce docierała do jak największego grona osób, które dzięki temu będą w stanie skutecznie leczyć chorobę na bardzo wczesnym etapie lub nawet całkowicie uniknąć jej wystąpienia.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w konferencji, która pozwoliła nam bliżej zapoznać się z problemami, jakimi zmaga się współczesna diabetologia.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments