sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKolejne szkolenie Genelab już za nami!

Kolejne szkolenie Genelab już za nami!

Narzędzia diagnostyczne w pracy specjalisty

Czym zajmuje się nutrigenetyka? Jak dobrać pakiet badań dostosowany do konkretnego pacjenta? Jak leczyć poprzez dietę i zmianę nawyków żywieniowych? Odpowiedź na te pytania uzyskali uczestnicy szkolenia “Narzędzia diagnostyczne w pracy specjalisty”, które odbyło się 19 lipca w Warszawie. Szkolenie dokładnie przybliżyło czym zajmuje się Fundacja Medycyny Stylu Życia i jakie narzędzia diagnostyczne ma w swoim zanadrzu Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab.

Mimo, że medycyna stylu życia jest nowo rozwijającą się dziedziną nauki, coraz większa liczba lekarzy przekonuje się, że badania nutrigenetyczne są skuteczne, przynoszą oczekiwane rezultaty, a co najważniejsze pomagają leczyć pacjentów i poprawiać komfort ich życia.

Współpraca z lekarzami jest bardzo ważną częścią naszej działalności. Pozwala na wprowadzenie kompleksowego leczenia, które będzie obejmowało nie tylko wspomaganie farmakologiczne, ale także ustalenie diety przystosowanej do danego przypadku chorobowego.

Lekarze biorący udział w szkoleniu potwierdzają, że coraz większa liczba zwracających się do nich pacjentów cierpi na nadwagę i zespół chorób metabolicznych. Sami pacjenci często nie widzą problemu, dlatego ważne jest, aby to lekarz zauważył pierwsze objawy i był w stanie zaproponować indywidualnie dobrane badania. Im szybciej lekarz zdiagnozuje, że problem istnieje, tym szybciej możemy wkroczyć z naszymi badaniami, aby móc potwierdzać albo wykluczyć możliwość wystąpienia choroby.

Uczestnicy mieli także okazję przekonać się jak wygląda pakiet, pozwalający na bezpośrednie pobranie próbki w gabinecie. Dzięki nawiązaniu współpracy pacjent może mieć bezpośredni dostęp do badań i profesjonalną ocenę wyników laboratoryjnych, natomiast lekarz bezpośredni wgląd do tego co jest korzystne, a co szkodliwe dla pacjenta.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na facebooku, aby uzyskać informację o kolejnych szkoleniach.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments