[FOTORELACJA] Konferencja w Janowie Podlaskim. Dziękujemy za organizację!

0
1235

Świeże powietrze, piękne otoczenie, artystyczne krajobrazy… Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na konferencję dotyczącą zdrowia, profilaktyki i żywienia?

W dniach 15-16.07.2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w krajowej konferencji pt. „Żywienie – aktywność fizyczna – promocja zdrowia w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym” w Janowie Podlaskim. Konferencja ta przebiegała pod patronatem konsultanta do spraw zdrowia publicznego – prof. dr hab. n. med. Mirosława J. Wysockiego.

Konferencję zorganizował Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu na AWF w Białej Podlaskiej, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.

Bardzo dziękujemy Pani dr n. Med. Ewie Czeczelewskiej oraz panu profesorowi dr hab. Janowi Czeczelewskiemu za zaproszenie.

Różnorodność tematów, badań i prac naukowych przedstawianych podczas wykładów plenarnych była zdumiewająca. Poruszono wiele ciekawych, bardzo aktualnych zagadnień takich jak: postawa osób starszych w stosunku do żywności prozdrowotnej, rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób nowotworowych, ocena wiedzy i zachowań żywieniowych dzieci w wieku 7-12 lat.

My również mieliśmy swój wkład w przebieg konferencji. Prezes Fundacji Medycyny Stylu życia Julia Trawińska oraz lekarz współpracujący Andrzej Szynkaruk otworzyli drugą Sesję prezentacji wykładem zatytułowanym: “Narzędzia diagnostyczne i ich rola w leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz personalizacji terapii i treningu personalnego”. Przedstawiciele Fundacji wprowadzili słuchaczy w tematykę ekspresji genów odpowiedzialnych za predyspozycje do sportów oraz w temat personalizacji odżywiania. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród obecnych gości.

Nie zabrakło również miejsca na zabawę. Po sesji wykładowej wszyscy mogliśmy wziąć udział w integracyjnej zabawie polegającej na szukaniu skarbu i odkrywaniu zagadek związanych z regionem. Drugiego dnia odwiedziliśmy stadninę koni czystej krwi arabskiej. Te piękne zwierzęta robią bardzo duże wrażenie. Dzięki obecności przewodnika mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat ras, odmian i pochodzenia wybranych koni. Niezwykle ciekawe przeżycie.

To był bardzo owocny i pracowity weekend. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za zaproszenie. Do zobaczenia na pewno na kolejnej edycji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here