czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaAktualności Konferencja w Janowie Podlaskim. Dziękujemy za organizację!

[FOTORELACJA] Konferencja w Janowie Podlaskim. Dziękujemy za organizację!

Świeże powietrze, piękne otoczenie, artystyczne krajobrazy… Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na konferencję dotyczącą zdrowia, profilaktyki i żywienia?

W dniach 15-16.07.2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w krajowej konferencji pt. „Żywienie – aktywność fizyczna – promocja zdrowia w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym” w Janowie Podlaskim. Konferencja ta przebiegała pod patronatem konsultanta do spraw zdrowia publicznego – prof. dr hab. n. med. Mirosława J. Wysockiego.

Konferencję zorganizował Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu na AWF w Białej Podlaskiej, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.

Bardzo dziękujemy Pani dr n. Med. Ewie Czeczelewskiej oraz panu profesorowi dr hab. Janowi Czeczelewskiemu za zaproszenie.

Różnorodność tematów, badań i prac naukowych przedstawianych podczas wykładów plenarnych była zdumiewająca. Poruszono wiele ciekawych, bardzo aktualnych zagadnień takich jak: postawa osób starszych w stosunku do żywności prozdrowotnej, rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób nowotworowych, ocena wiedzy i zachowań żywieniowych dzieci w wieku 7-12 lat.

My również mieliśmy swój wkład w przebieg konferencji. Prezes Fundacji Medycyny Stylu życia Julia Trawińska oraz lekarz współpracujący Andrzej Szynkaruk otworzyli drugą Sesję prezentacji wykładem zatytułowanym: “Narzędzia diagnostyczne i ich rola w leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz personalizacji terapii i treningu personalnego”. Przedstawiciele Fundacji wprowadzili słuchaczy w tematykę ekspresji genów odpowiedzialnych za predyspozycje do sportów oraz w temat personalizacji odżywiania. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród obecnych gości.

Nie zabrakło również miejsca na zabawę. Po sesji wykładowej wszyscy mogliśmy wziąć udział w integracyjnej zabawie polegającej na szukaniu skarbu i odkrywaniu zagadek związanych z regionem. Drugiego dnia odwiedziliśmy stadninę koni czystej krwi arabskiej. Te piękne zwierzęta robią bardzo duże wrażenie. Dzięki obecności przewodnika mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat ras, odmian i pochodzenia wybranych koni. Niezwykle ciekawe przeżycie.

To był bardzo owocny i pracowity weekend. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za zaproszenie. Do zobaczenia na pewno na kolejnej edycji!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments