środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaPrzepisyPrzekąskaDuszona kapusta pak choi z prażonymi orzechami włoskimi i sezamem

Duszona kapusta pak choi z prażonymi orzechami włoskimi i sezamem

Kapusta pak choi, mimo dość egzotycznej nazwy, dostępna jest już w naszych skelpach. Można ją spotkać także pod nazwą bok choi, pak choy lub kapusta chińska. Warto po nią sięgać zarówno ze względu na wartości odżywcze, ale także ze względu na niską kaloryczność. Cała kapusta waży ok. 220 g i ma zaledwie 29 kcal. Jest doskonałym źródłem wit. C, wit. A, wit. K1.

Dodatkowo jest źródłem wapnia, magnezu, manganu. Wspiera prawidłową prace układu odpornościowego, wpływa na prawidłowe procesy krzepnięcia krwi, poprawia koncentrację, wykazuje działanie antynowotworowe. Warto zachęcać również dzieci, by próbowały pak choi pod różnymi postaciami. Dzisiaj proponuję wersję delikatną, kierowaną zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Szybkie danie, które może być wykorzystane jako samodzielny posiłek, badź dodatek np. do białego mięsa eko lub ryby.

Zobacz pełny przepis na: przepisy.vimed.pl

 

Julia Trawińska
Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Jest ekspertem w zakresie personalizacji odżywiania i żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych. Zarządza kliniką Centrum Medyczne VIMED w Warszawie. Propaguje i stosuje w swojej klinice innowacyjne podejście Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Magister prawa i żywienia klinicznego, specjalista w zakresie psychodietetyki SWPS w Warszawie . Absolwent Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments