Świąteczny pieczony omlet z gruszkami i cynamonem

0
5742
przepis na omlet

Cynamon,charakteryzujący się korzennym smakiem i aromatem ma szereg zastosowań w kulinariach. Sproszkowany cynamon dodaje się do wszelkiego rodzaju potraw z warzywami, ryżem, drobiem. Stosuje się go także przy wyrobie domowych deserów, m.in. przy wypieku ciast oraz przy pieczeniu jabłek czy gruszek. Dodany do herbaty znacząco podkreśli jej walory smakowe, a także rozgrzeje i poprawi zdolność koncentracji.

Badania prowadzone przez Departament Rolnictwa USA (USDA) sugerują, że rozpuszczalny w wodzie ekstrakt z cynamonu, który zawiera związki przeciwutleniające, może pomóc w redukcji czynników ryzyka związanych z cukrzycą i chorobami serca.

Wyniki przeprowadzonego badania wykazały, że u osób które przyjmowały rozpuszczalny w wodzie ekstrakt z cynamonu, odnotowano wzrost poziomu przeciwutleniaczy aż o 23%, a poprawa tego statusu antyoksydacyjnego była skorelowana ze spadkiem stężenia glukozy na czczo. Oznacza to, że cynamon zmniejszając poziom cukru we krwi może obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy, a zwiększając ilość antyoksydantów sprzyja redukcji czynników ryzyka związanych z chorobami serca.

Zobacz pełny przepis na: przepisy.vimed.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here