wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaZdrowie i medycyna5 symptomów, które mogą oznaczać problemy z sercem

5 symptomów, które mogą oznaczać problemy z sercem

Zadbaj o swoje serce

Czy obserwujesz u siebie coraz częstsze bóle lub kłucia w okolicy klatki piersiowej? A może szybciej niż do tej pory się męczysz? Nie lekceważ pierwszych sygnałów, które zgłasza Ci Twój organizm. Przedstawiamy listę pięciu najczęstszych objawów, które mogą oznaczać pierwsze problemy z sercem.

1. Ból w klatce piersiowej

Ból lub ucisk w klatce piersiowej, zwłaszcza podczas wysiłku, może oznaczać początki choroby wieńcowej, a nawet być oznaką ataku serca.

2. Ból nóg

Bóle, które pojawiają się w nogach nie tylko podczas wysiłku fizycznego, ale i nawet podczas chodzenia, mogą oznaczać chorobę tętnic obwodowych (ang. PAD). Często może iść ona w parze z chorobą wieńcową.

3. Łapiesz zbyt szybko zadyszkę

Jeśli łapiesz zadyszkę nie podczas wysiłku, a podczas normalnej, codziennej aktywności, może być to znak pierwszych problemów z sercem, zwłaszcza z jego zastawką.

4. Omdlenia

Jeśli zdarza Ci się zemdleć albo mieć zamroczenia, mogą być to symptomy zaburzeń rytmu serca, niskiego ciśnienia krwi albo problemów z układem sercowo-naczyniowym.

5. Palpitacje serca

Jeśli rytm Twojego serca zaczyna być nieregularny, obserwujesz nagłe przyspieszenia tętna bez wyraźnej przyczyny, może być to sygnał, że cierpisz na arytmię lub niemiarowość zatokową.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments