niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaAktualnościJak wybrać badania genetyczne?

Jak wybrać badania genetyczne?

Jeszcze trzydzieści lat temu badania genetyczne były w sferze science-fiction. Kiedy już przestały być fiction i stały się science, były poza zasięgiem przeciętnego człowieka, ze względu na swoją zawrotną cenę – kilkaset tysięcy dolarów, korzystali z nich wyłącznie miliarderzy. Dzisiaj koszt badania genomu to tylko kilka tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że najbardziej kosztowne jest wyciąganie wniosków i wdrożenie odpowiedniego postępowania w oparciu o wyniki badań, bo poznanie ludzkiego genomu dostarczyło więcej nowych pytań niż odpowiedzi.

Badania  genetyczne – nowe narzędzie diagnostyczne

Dzisiaj badania genetyczne coraz częściej stają się wyjątkowym, niezwykle cennym narzędziem, w rękach wąskiej grupy specjalistów. Tacy specjaliści są już dostępni także w Polsce i od kilku lat zdobywają doświadczenie wdrażając postępowanie lecznicze w oparciu o diagnostykę genetyczną. Warto przeczytać ten tekst zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu badania genetycznego! Badania te są skomplikowane i kosztowne. Dają jednak nieocenione informacje, które pozwalają uzyskać ogromną przewagę w walce o zdrowie i dobre życie. Warto dobrać je w taki sposób, by służyły Ci najlepiej. Wyniki badań powinny pozwolić istotnie poprawić jakość i długość Twojego życia w zdrowiu.

Od czego zacząć wybierając badanie genetyczne?

Zmagasz się z jakimiś dolegliwościami? Cierpisz na jakieś zdiagnozowane lub niezdiagnozowane choroby? Ważysz za dużo, chcesz poprawić swoje wyniki sportowe? A może chcesz sprawdzić predyspozycje do wystąpienia choroby genetycznej? W zależności od Twojego celu, możesz wybrać pojedyncze badanie lub specjalnie przygotowane pakiety badań genetycznych, które pozwalają kompleksowo przeanalizować interesujący Cię obszar.

Jak wybrać badania genetyczne

Chcę zmniejszyć masę ciała

Dieta indywidualnie dopasowana do Twojego DNA z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Wiele osób mówi, że “próbowały dosłownie wszystkiego”, a efektów nie ma, waga pozostaje bez zmian, motywacja spada. Dzieje się tak przez utarte schematy typu: jedz mniej, ćwicz więcej, unikaj tłuszczu. Przecież nie każdy jest taki sam, jedni potrzebują więcej węglowodanów, drudzy białka, jedni powinni ćwiczyć siłowo, inni zaś postawić na ćwiczenia aerobowe. Jeśli chcesz otrzymać kompleksowy plan dietetyczny wybierz jeden z dedykowanych pakietów:

Jak wybrać badania genetyczneJestem sportowcem i chcę poprawić wyniki!

Opracowaliśmy również pakiet badań przeznaczony specjalnie dla osób aktywnie uprawiających sport – zarówno amatorsko jak i zawodowo. Jeśli chcesz wiedzieć jaki sposób odżywiania, jaka suplementacja i forma treningu są dla ciebie najlepsze wybierz ten pakiet:

Jak wybrać badania genetyczne

Chcę zadbać o moje dziecko

Bardzo często zdarza się, że dzieci są nosicielami chorób genetycznych, które przez wiele lat nie dają widocznych objawów. Niestety, kiedy choroby te zaczynają dawać o sobie znać, często jest za późno, by zapobiec poważnym komplikacjom i trzeba się skupić na leczeniu objawów i uśmierzaniu bólu. To zawsze jest związane z cierpieniem i obniżeniem jakości życia. Możesz zadbać o to, by Twoje dziecko nie traciło życia na pobyty w szpitalach, wizyty u lekarza, uporczywe badania, bolesne terapie. Aby sprawdzić co można zrobić aby uchronić Twoje dziecko przed poważnymi konsekwencjami rozwoju chorób genetycznych wybierz pakiet:

Jak wybrać badania genetyczne

Chce wykonać najszerszy pakiet  badań epigenetycznych

To oczywiście najbardziej rekomendowany wybór.

DNA 160 Complex – to najbardziej kompleksowy program testów genetycznych dostępnych na rynku. Zawiera szeroką gamę badań DNA, dzięki czemu można wdrożyć skuteczne leczenie w bardzo wielu problemach zdrowotnych. Badanie daje także możliwość wczesnego wykrycia takich polimorfizmów genetycznych, które mogą w przyszłości doprowadzić do poważnych chorób przewlekłych, które mogą znacząco obniżyć jakość życia i skrócić jego długość.

  • Dzięki analizie ponad 160 genów jesteśmy w stanie określić czynniki ryzyka wielu najpoważniejszych chorób m.in. zakrzepicy, chorób serca, nadciśnienia, raka piersi i prostaty, cukrzycy, osteoporozy, reumatyzmu, chorób oczu, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby Alzheimera. Tak obszerna analiza genetyczna informuje nas o zagrożeniach wynikających z nietolerancji pokarmowych, w tym glutenu i laktozy, czy zdolności organizmu do usuwania toksyn, co ma fundamentalne znaczenie dla rokowań dotyczących rozwoju nowotworów. Analiza zdolności do metabolizowania ponad 1000 produktów żywnościowych pozwala na wdrożenie takiego indywidualnego programu odżywiania, który będzie zapewniał maksymalne korzyści.
  • Analiza genetyczna pozwala także dopasować rodzaj aktywności fizycznej, co może mieć kluczowe znaczenie dla osób uprawiających sport, czy też u takich, które zmagają się z nadwagą.  

Analiza wskazuje dokładnie, które leki są skuteczne w przypadku wystąpienia choroby

  • Trudno przecenić wartość genetycznej analizy metabolizmu około 230 substancji czynnych w najczęściej stosowanych lekach w wielu bardzo dotkliwych schorzeniach. Jest to kluczowa informacja dla lekarza prowadzącego, która umożliwi mu dobór optymalnych lekarstw oraz ustalenie ich odpowiedniej dawki zgodnie z genetyczną, osobniczą reakcją na nie. Dzięki temu można uniknąć takich farmaceutyków, które nie tylko nie zadziałają w naszym przypadku, ale mogą poważnie nam zaszkodzić. Genetyczna analiza pod kątem skuteczności zażywanych leków jest ważna przez całe życie. 
  • Ten program jest dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie i cieszyć się nim jak najdłużej. Program skierowany jest także do osób, które dotknęła już jakaś choroba i szukają skutecznej metody leczenia. Obszerna analiza genetyczna daje możliwość wyboru odpowiedniego planu leczenia, idealnie dopasowanego do profilu genetycznego, co ma kluczowy wpływ na powrót do zdrowia.

Jak wybrać badania genetyczneChcę zbadać układ pokarmowy.

Mamy przygotowany pakiet, który skupia się wyłącznie na dolegliwościach związanych z układem pokarmowym i zawiera analizę genów odnośnie zachorowalności na nietolerancję pokarmową oraz choroby układu trawiennego. Jest to pakiet: 

Jak wybrać badania genetyczneChce zbadać podatność na konkretną chorobę.

W Twojej rodzinie pojawiały się choroby genetyczne? A może doskwierają Ci jakieś objawy i podejrzewasz już jakąś chorobę. Aby w 100% upewnić się może wybrać pakiet:

Jak wybrać badania genetyczneJak wpływają na mnie leki?

Coraz więcej mówi się o personalizacji leczenia. Jeżeli długotrwałe stosowanie niewłaściwych leków może zniszczyć Twój organizm od środka. Firmy farmaceutyczne ratują się całą listą skutków ubocznych, którą możesz znaleźć na każdej ulotce dołączonej do opakowania. Po co ryzykować? Czy nie lepiej dowiedzieć się które leki są dla Ciebie skuteczne? Zyskasz taką więdzę przy każdym badaniu związanym z ryzykiem choró. 

Czy badania genetyczne są wiarygodne?

Testy i ich interpretacja posiadają bogate poparcie w badaniach naukowych. Nigdy nie zostawiamy pacjenta z samymi wynikami. Informację o badaniu powinien przekazać lekarz specjalista, bowiem tylko będzie mógł wyjaśnić wszelkie wątpliwości, odpowiedzieć na pytania i przekazać odpowiednie wskazówki na przyszłość. 

Jak zostanie zaprezentowany wynik badania genetycznego?

Badania genetyczne są dość kosztowne, a ich interpretacja skomplikowana. Dlatego nasze wyniki badań przedstawiane są w formie wyczerpującego raportu.  Jest on kopalnią wiedzy i pomoże z łatwością wdrożyć właściwe postępowanie medyczne i z obszaru zmian stylu życia. W zależności od wybranego pakietu wraz z wynikami otrzymujesz informacje o tym co jeść, czego unikać, jak ćwiczyć, jakie dodatkowe badania wykonać, jakich składników mineralnych potrzebujesz. Wszystkie informacje są zaprezentowane w przejrzysty sposób tak, aby były zrozumiałe nawet dla osób, które nie są specjalistami w dziedzinie genetyki.  

Ile genów powinno być objętych badaniem genetycznym?

Przede wszystkim, im większa liczba genów, tym bardziej wyczerpujące informacje otrzymasz. Nie oferujemy analizy 2 czy 3 genów obiecując, że otrzymasz raport, który zmieni Twoje życie. To zwyczajnie niemożliwe! Pamiętaj, aby przed wyborem badania genetycznego sprawdzić ile genów jest poddawanych analizie i ile kosztuje badanie. To pozwoli Ci  ocenić jaki jest rzeczywisty koszt badania – ile płacisz za każdy gen. 

Jak wybrać badania genetyczne

Czy moje dane są bezpieczne?

Informacja o kodzie genetycznym badanej osoby musi być poufna. Dlatego dane pacjenta już od momentu złożenia zamówienia podlegają procesowi anonimizacji. Nazwisko i imię osoby badanej zastępujemy odpowiednim kodem, a raport z wynikami badania genetycznego dostarczamy do rąk własnych. Dlatego, nawet pracownicy laboratorium nie wiedzą dla kogo wykonują badanie.

Czy badania genetyczne są dla mnie?

Pojawiła się swego rodzaju moda na badania genetyczne. Można je kupić jak książkę, płytę DVD, czy pralkę przez Internet, bez jakiegokolwiek skierowania od lekarza. I wszystko zgodnie z prawem, ponieważ w Polsce nie ma jeszcze regulacji dotyczących testów genetycznych. W naszym wypadku to tak nie działa. Jako podmiot leczniczy gwarantujemy opiekę w całym procesie od wystawienia skierowania na badania do momentu wdrożenia postępowania leczniczego.

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments