niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaAktualnościJulia Trawińska CEO VIMED na Światowym Kongresie AMWC 2023 w Monako -...

Julia Trawińska CEO VIMED na Światowym Kongresie AMWC 2023 w Monako – Rewolucja w odchudzaniu

Julia Trawińska CEO VIMED, Specjalista Terapii Fenotypowej, jako jedyna osoba z Polski została zaproszona do zaprezentowania wyników swoich badań podczas Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monte Carlo. 

Do udziału w konkursie pod nazwą Aesthetic Disruptors Young-Career Innovators From Around The World, zaproszono najbardziej obiecujących, innowacyjnych specjalistów młodego pokolenia w dziedzinie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Julia Trawińska zaprezentowała wyniki swoich badań przeprowadzonych w roku 2022, związanych z prowadzeniem terapii leczenia uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej u osób, które przekroczyły 40 rok życia.

Innowacyjna terapia wyróżniona na kongresie w MonakoInnowacyjna terapia wyróżniona na kongresie w Monako

Rewelacyjne wyniki badania skuteczności terapii.

Zgłoszona do udziału w konkursie prezentacja przedstawiała analizę wyników badania skuteczności innowacyjnej doustnej terapii ketogenicznej opracowanej przez Julię Trawińską, przy współpracy z włoskimi naukowcami.

Badanie potwierdziło rewelacyjną skuteczność leczenia stanów zapalnych, uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej u osób powyżej 40 roku życia. 

W badaniu wzięło udział 62 pacjentów, wśród których 42 osoby przekroczyły 40 rok życia. U osób w tym wieku szczególnie trudno leczyć uporczywą nadwagę. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy z różnych powodów ich aktywność fizyczna jest ograniczona.

Ta unikalna terapia pozwoliła zamienić tkankę tłuszczową w tkankę mięśniową wspomagając jednocześnie regenerację organizmu.

Terapia opiera się na wiedzy z zakresu epigenetyki i funkcjonowania epigenomu. Dzięki odpowiedniej personalizacji leczenia i zastosowaniu wieloczynnikowego podejścia możliwa jest likwidacja przewlekłych stanów zapalnych i zaburzeń bio informacyjnych.

Dodatkową korzyścią terapii jest spowolnienie procesu starzenia w prawie wszystkich komórkach organizmu, bez ryzyka powikłań.

Medycyna anti-aging od kilku lat zaczęła orientować się w kierunku zwalczania procesów, które wpływają na przedwczesne starzenie się organizmu. 

Coraz więcej specjalistów oraz ich pacjentów zdaje sobie sprawę, że odpowiedzialne podejście do spowalniania procesów starzenia się nie może ograniczać się do tego, co widać – problemów skóry, włosów, paznokci czy sylwetki.

Jednym z kluczowych problemów w modelowaniu sylwetki są depozyty tkanki tłuszczowej zlokalizowane w miejscach, z których niezmiernie trudno się ich pozbyć. To okolice brzucha i ud. 

Zwłaszcza po przekroczeniu 40 roku życia wielu osobom nie pozostaje nic innego jak pogodzenie się z losem i zaakceptowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Rewelacyjne wyniki badania skuteczności terapii.Co udało się odkryć?

Doświadczenie wielu ośrodków na świecie pokazuje, że restrykcje kaloryczne, a także różnego rodzaju zabiegi wykorzystujące energię, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w dłuższym okresie, lub też nie mogą być zastosowane z różnych powodów. Niewątpliwie istnieje pilna potrzeba opracowania skutecznej metody pomocy dla tych osób. 

Szereg badań naukowych potwierdziło związek pomiędzy gromadzeniem się tkanki tłuszczowej a przewlekłym stanem zapalnym w organizmie. Ponadto udowodniono związki pomiędzy ekspresją określonych genów a tendencją do gromadzenia tkanki tłuszczowej. 

W ciągu ostatnich kilkunastu lat odkryty został także związek pomiędzy stanem mikroflory jelitowej a nadwagą, czy wręcz otyłością. 

Nie mamy już wątpliwości, że te same czynniki – stan zapalny, geny, mikroflora, wpływają na przyspieszenie procesu starzenia się organizmu.

Najwyższy czas, by tę wiedzę wykorzystać nie tylko do leczenia i profilaktyki chorób, czym zajmujemy się już od 17 lat, ale także do spowalniania procesów starzenia się i poprawy samopoczucia pacjentów.

Opracowanie terapii, która pozwala osobom po ukończeniu 40 roku życia bezpiecznie zredukować przewlekły stan zapalny, wyregulować gospodarkę hormonalną i zmniejszyć zawartość tkanki tłuszczowej, stanowi przełom w medycynie anti-aging.

Rewelacyjne wyniki badania skuteczności terapii.Na czym polega unikalność naszej terapii?

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenia z obszaru mikrobiologii, immunologii i epigenetyki, opracowaliśmy innowacyjną, bezinwazyjną metodę epigenetycznego programowania komórkowego. 

Polega ona na wdrożeniu spersonalizowanej diety przeciwzapalnej i wspomaganiu naturalnych procesów metabolicznych w celu likwidacji przewlekłych stanów zapalnych i regeneracji komórek ciała.

Likwidacja przewlekłych stanów zapalnych umożliwia aktywację genów pozytywnie wpływających na spowalnianie procesów starzenia się, takich jak DNMT1 i DNMT3b oraz na hamowanie genów, które przyspieszają te procesy. 

Zapewnienie w diecie odpowiedniej ilości resveratrolu, genisteiny (soja), sulforanu (brokuły) czy merkaptanu allilowego (czosnek) pozwala bardzo silnie wpływać na ekspresję tych genów. 

Odchudzanie i odmładzanie - dwa w jednymOdchudzanie i odmładzanie – dwa w jednym

Prawidłowy metabolizm to klucz do zdrowia i długowieczności

Koncentrując się na rewitalizacji organizmu przy wykorzystaniu personalizowanej diety w połączeniu z zabiegami wspomagającymi metabolizm komórkowy, udało nam się przywrócić równowagę hormonalną i enzymatyczną oraz skutecznie zredukować masę ciała i obwody. 

Regulacja masy ciała jest jednak efektem ubocznym wdrożonej terapii funkcjonalnej. W wyniku usprawnienia procesów metabolicznych i zmiany struktury tkanki nastąpiło zwiększenie udziału tkanki mięśniowej i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej.

Badanie przeprowadzone na grupie 62 pacjentów potwierdziło 99% skuteczności i średni spadek masy ciała o 5-7% w już ciągu 7 do 14 dni. 

Otyłość brzuszna uległa znacznej redukcji: wskaźnik redukcji obwodu na wysokości pępka wyniósł średnio 5%, a w niektórych wypadkach przekroczył nawet 10% i w 86% przypadków utrzymywał się także wiele miesięcy po zakończeniu terapii. 

Obniżyły się też markery stanu zapalnego, a ryzyko powikłań wyniosło 0%.

Dlaczego się starzejemy?Dlaczego się starzejemy?

Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że to przewlekły stan zapalny i stres oksydacyjny stanowią główny impuls przyspieszający procesy starzenia się organizmu, blokując jego zdolności do samoregeneracji.

Jednym z kluczowych czynników starzenia się jest  stres oksydacyjny. O sprawności procesów przeciwutleniających, decyduje odpowiednia podaż selenu, który wpływa na zwiększenie aktywności peroxydazy glutationowej (GPX).

To właśnie utrata zdolności przeciwutleniającej wpływa destrukcyjnie na końcówki telomerów. Szereg genów wpływa na stan telomerów i wiek biologiczny. Niektóre substancje zawarte w żywności mogą aktywować te geny. Należą do nich, między innymi witamina D3, gigko bilboa, resveratrol, N-acetylocysteina, witamina E. 

Jednak u każdej osoby substancje te są wchłaniane z przewodu pokarmowego z inną efektywnością. Dlatego ogólne zalecenia – tak zwane populacyjne okazują się nader często nieskuteczne. 

Przez zdrowe jelita do szczupłej sylwetki i długowiecznościPrzez zdrowe jelita do szczupłej sylwetki i długowieczności

Opracowana przez nas spersonalizowana, wieloczynnikowa terapia umożliwia pozbycie się zbędnych zapasów tkanki tłuszczowej nawet u osób w dojrzałym wieku – powyżej 40 lat, z ograniczoną zdolnością do aktywności fizycznej. 

Osoby te mogą odzyskać prawidłową sylwetkę poprawiając jednocześnie wszystkie parametry życiowe i zwiększając swoje szanse na dłuższe życie w zdrowiu. 

Spersonalizowane, kompleksowe podejście w połączeniu z zabiegami wspomagającymi naturalne procesy metaboliczne pozwala uzyskiwać efekty znacznie lepsze niż te, które są możliwe przy stosowaniu samej tylko diety ketogenicznej i to w znacznie krótszym czasie. 

Ponadto dzięki odpowiedniej personalizacji, wyeliminowane jest ryzyko jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych takiej diety. Takie podejście pozwala uzyskać 99% skuteczności w leczeniu zaburzeń lipidowych.

Znakomite efekty terapii u 98% pacjentów, zredukowany stan zapalnyZnakomite efekty terapii u 98% pacjentów

Unikalne w skali świata osiągnięcia terapeutów z Warszawy

Zaawansowane narzędzia diagnostyczne i metody wykorzystane do mierzenia efektów terapii umożliwiły dokonanie zobiektywizowanych obserwacji. Takich wyników nie odnotowano w żadnym znanym nam badaniu efektywności leczenia uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej w tej grupie wiekowej.

U 98% pacjentów zaobserwowano:

  • znaczącą statystycznie redukcję wskaźnika BMI, poziomu masy tłuszczowej oraz obwodów ciała.
  • zmniejszenie łaknienia,
  • obniżenie poziomu markerów stanu zapalnego,
  • obniżenie poziomu glukozy we krwi!
  • poprawę struktury masy ciała – dystrybucji masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej,
  • obniżenie poziomu trójglicerydów,
  • poprawę dystrybucji wody z przestrzeni międzykomórkowej do komórek,
  • poprawę napięcia powierzchniowego błon komórkowych.

U wszystkich pacjentów odnotowaliśmy znaczący wzrost subiektywnej oceny samopoczucia. Ponadto niemal wszyscy pacjenci odnotowywali sukcesy w zakresie redukcji obwodów – talia, brzuch, ramiona, biodra, uda oraz znakomitą poprawę samopoczucia.

Przewlekły stan zapalnyPrzewlekły stan zapalny – wróg numer 1 

Z punktu widzenia specjalisty jeszcze bardziej liczą się parametry mniej widoczne – takie jak zmniejszenie się wisceralnej tkanki tłuszczowej i szereg parametrów biochemicznych, które świadczą o spowolnieniu przyspieszonego przez stan zapalny procesu starzenia się organizmu.

Chodzi tu o ten sam stan zapalny, który odpowiada za rozwój cukrzycy i chorób układu krążenia. Zarówno kardiolodzy, jak i diabetolodzy leczą objawy, bo nie dysponują narzędziami do leczenia przyczyny. 

Uszkodzone przez stan zapalny receptory insuliny nie reagują już prawidłowo na sygnał wysyłany przez insulinę wywołując stan określany jako insulinooporność. Utlenione w dużej części lipidy zostają zatrzymane w tętnicach, prowadząc do miażdżycy. 

Wśród przekaźników wydzielanych przez białe krwinki znajduje się także TNF alfa. To on niszczy mięśnie w celu uwolnienia glutaminy – aminokwasu niezbędnego do budowy białych krwinek. 

Tkanka tłuszczowa w stanie zapalnym spala mięśnie. Im więcej tkanki tłuszczowej, tym więcej organizm traci mięśni, które powinny spalać tłuszcz. Dlatego tak ważna jest redukcja tkanki tłuszczowej na ja najwcześniejszym etapie życia.

To zjawisko nasila się po przekroczeniu 40 roku zycia, kiedy w sposób naturalny zdolność do odbudowy tkanki mięśniowej ulega obniżeniu.

terapia ketogeniczna stan zapalnyNie da się spalić tkanki tłuszczowej bez przerwania błędnego koła stanu zapalnego!

Wnioski, jakie płyną z tego badania potwierdzają, że personalizowane, wieloczynnikowe podejście do leczenia stanów zapalnych i rozwijających się na ich tle zaburzeń metabolicznych, to najlepsze co możemy pacjentom zaoferować. 

Zaburzenia metaboliczne spowodowane są najczęściej przez przewlekły stan zapalny, który rozwija się w przewodzie pokarmowym. Jest on uwarunkowany genetycznie i środowiskowo, jednak dostępne są już dzisiaj narzędzia, które pozwalają go kontrolować.

Uzyskana poprawa odżywienia komórkowego przyczynia się do poprawy wszystkich parametrów funkcjonalnych i spowolnienia procesów starzenia się organizmu. 

Redukcja wisceralnej tkanki tłuszczowej pozwoliła nie tylko poprawić sylwetkę. Może także znacznie ograniczyć ryzyko chorób sercowo naczyniowych i wiele innych schorzeń, które rozwijają się zazwyczaj na tle zaburzeń gospodarki lipidowej.

Dzisiaj, dzięki postępom nauki i techniki, narzędzia personalizacji leczenia i odżywiania, do niedawna w ogóle niedostępne, są w zasięgu każdego z nas. 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments