czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaCiekawostki5 wiadomości, które odmienią Twoje życie. Jak? Dając coś od siebie, Ty...

5 wiadomości, które odmienią Twoje życie. Jak? Dając coś od siebie, Ty również zyskujesz!

odmień swoje życie

Rozmowy telefoniczne są okej. Ale kiedy chcesz powiedzieć komuś coś ważnego, napisz wiadomość. Odręcznie wykonana notatka będzie miała potężną moc! Dlaczego? Hm.. Ponieważ jest niespodziewana (Kto jeszcze pisze listy?), jest bardzo personalna i może być przeczytana wielokrotnie przez osobę, której ją zostawiłeś!

Dlatego łap kartkę papieru i długopis i zamień swoje myśli w słowa. Przed Tobą pięć notek, które powinieneś napisać. Dzisiaj.

Napisz „dziękuję” osobie, która w Ciebie wierzy – wiara to potężna rzecz. Niektórzy ludzie nie mają problemu z wiarą w samych siebie. Jednak większość z nas czuje się pewnie dzięki wsparciu innych osób. Powoli, ale pewnie, dzięki ich akceptacji i zachęcie do działania mamy silniejsze poczucie własnego „ja”.Nieuzasadniona wiara w drugiego człowieka jest nieoceniona i bezcenna. Dlatego, napisz drugiej osobie, co dzięki niej osiągnąłeś i jak dzięki niej Twoje życie się zmieniło. Otrzymanie tej wiadomości będzie miało duże znaczenie dla tej osoby. W jakimś momencie, ktoś zobaczył Cię w złym stanie, ale dał Ci nadzieję. Ktoś, zobaczył w Tobie coś, czego Ty wcześniej nie widziałeś. To, kim jesteś dzisiaj, jest rezultatem wiary, którą w Ciebie pokładają inne osoby.

Napisz przeprosiny osobie, która przez Ciebie poczuła się przygnębiona – Wszyscy popełniamy błędy. Wszyscy robimy rzeczy, których później żałujemy. Albo nawet żałujemy rzeczy, których nie zrobiliśmy. Taki jest świat i tacy są ludzie. Niestety, bardzo ciężko jest to zmienić. Nie przeproszenie kogoś, to jak wpuszczenie słonia do składu porcelany. Bez względu na to, ile czasu minęło, to cały czas siedzi. Zarówno w Tobie, jak i w tej osobie. Więc, przykro mi, musisz „zabić” słonia i przeprosić tę osobę. Nie mów nic, co mogłoby chociaż w najmniejszym stopniu sprawić, że osoba, którą przepraszasz choć trochę poczuje się winna. Powiedz, że Ci przykro, powiedz, dlaczego Ci przykro i przyjmij całą winę na siebie. Nie mów mniej, nie mów więcej. Tyle wystarczy, by unicestwić słonia. Jeśli Twoje przeprosiny są naprawdę szczere, słoń nie powinien mieć już więcej żadnego znaczenie – dla obojga z Was. Myślisz, że masz już to za sobą. Lepiej. Myślisz, że osoba, której wyrządziłeś krzywdę też ma już to za sobą. To chyba śnisz.

Napisz gratulacje – ktoś z Twoich bliskich dostał awans w pracy, wiadomo, od razu zaczynacie świętować, a gratulacje są naturalną rzeczą. Jednak często nie docenia się drobnych rzeczy. Ktoś z Twoich znajomych napisał fajny artykuł (Znajomi! Czekam na gratulacje), ktoś ugotował pyszny obiad, pomimo że nie jest kucharzem. Napisz mu miłą wiadomość z gratulacjami za dobrze wykonaną pracę! Ciebie to nic nie kosztuje, a taki drobny, uprzejmy gest sprawi, że osoba, która przeczyta notkę, poczuje się lepiej i będzie wiedziała, że jej praca ma znaczenie!

Zaoferuj komuś pomoc – Wielu z nas wstydzi się poprosić o pomoc. Ale nie oszukujmy się. Każdy z nas – każdy – czasami jej potrzebuje. Więc wyciągnij dłoń do innych. Ale nie rób tego w klasyczny sposób, „Czy jest coś z czym mogę Ci pomóc?” To nie działaTacy już jesteśmy, żeby zawsze odpowiadać, że u nas wszystko w porządku i niczego nie potrzebujemy.W ten sposób oferta pomocy ma charakter współpracy. Dlatego nikt nie będzie czuł się skrępowany. Rada. Bądź konkretny. Dowiedz się w czym możesz pomóc. Powiedz „Wiem, że pracujesz nad tym. Mogę Ci pomóc to skończyć?” albo „Zawsze chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym. Mogę Ci pomóc pracować nad tym?”

Napisz komuś niespodziewany komplement – Codziennie ludzie wokół Ciebie robią dobre uczynki. Wiec czemu Ty jednego miałbyś nie zrobić? Już Ci podpowiadam, co i jak. Najprościej jest powiedzieć komuś komplement! Napisz coś miłego, coś co Cię ostatnio zaskoczyło w osobie, którą lubisz. Napisz podziękowania i wyraź swoją wdzięczność osobie, która sprawiła, że Ty poczułeś się lepiej. Nawet nie wiesz, jak bardzo taka wiadomość poprawi komuś humor!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments