środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaCiekawostkiMożesz jeść zdrowiej, to wcale nie takie trudne. Poznaj trik, który pomoże...

Możesz jeść zdrowiej, to wcale nie takie trudne. Poznaj trik, który pomoże wytrwać Ci w diecie!

jedzlepiej

Każda dieta, zmiana sposobu żywienia, to niemałe wyzwanie. Ale nowe nawyki żywieniowe wcale nie muszą być udręką. Wystarczy kilka zmian w sposobie myślenia, aby osiągnąć swój cel bez bólu i wyrzeczeń.

Jak się okazuje, cieszenie się ze spożywanego jedzenia może rzeczywiście pomóc trzymać się określonej diety. Według najnowszego przeglądu w „Trends in Cognitive Sciences” sztuką jest skupienie się na rzeczach, które kochasz w zdrowym jedzeniu.

Grupa naukowców z University of Toronto, Texas A&M University i University of Aberdeen przestudiowała badania dotyczące motywacji. Badacze odkryli, że wbrew powszechnej opinii, samokontrola nie kończy się w momencie, kiedy na stół „wjeżdża” coś, co sprawia Ci przyjemność (ciasto, tłuste mięsa, niezdrowe przekąski). Zamiast tego, musisz nauczyć się odkrywać przyjemność w codziennych aktywnościach. W przypadku diety będzie to zdrowe odżywianie.

Wszystko zależy od Twojego podejścia. A tak naprawdę od zamiany „muszę” w „chcę”, mówi profesor psychologii Michael Inzlicht z Uniwersytetu w Toronto. Kiedy zmieniasz sposób myślenia, automatycznie unikasz wewnętrznej walki pomiędzy tym, co powinieneś, a tym, co chcesz zjeść.

Więc jak zamienić warzywka na coś, co naprawdę chcesz zjeść? Pomyśl o tym, jakie korzyści wynikną ze zjedzenia ich, sugeruje Inzlicht. Znajdź kilka przepisów, które sprawią, że warzywa nabiorą aromatu i smaku, skup się na osiągnięciu celu, to sprawi, że dieta stanie się znacznie łatwiejsza do przetrzymania, a gotowanie może stać się dodatkowo dobrą zabawą.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments