czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaFakty i mityBóle stawów? Odrzuć niebezpieczne leki! Jest lepszy sposób…

Bóle stawów? Odrzuć niebezpieczne leki! Jest lepszy sposób…

Bóle stawów dotyczą coraz większej grupy Polaków. Statystyki podają, że ponad 9 mln osób w Polsce cierpi na choroby zwane powszechnie reumatyzmem. Mimo zmiennego pochodzenia i objawów, zawsze towarzyszy im przewlekły ból. Oczywiście na rynku dostępne są środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Skupiają się one jednak na leczeniu czysto objawowym i niosą za sobą ryzyko poważnych konsekwencji. Czy można inaczej? Wypróbuj skuteczne metody, które są w stanie uśmierzyć ból w naturalny i bezpieczny sposób.

Ciepło, zimno

Na chore stawy bardzo korzystnie działa zarówno ciepło jak i zimno. Gorąca parafina i borowina rozszerzają naczynia krwionośne i przyspieszają krew, co pozwala dostarczyć większej liczby endorfin, które uśmierzają ból. Chłodzenie również działa kojąco, często stosuje w tym celu się np. pary azotu. Ich działanie polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych, które następnie rozszerzają się na długi okres czasu.

Lecznicza dieta

Choroby reumatyczne spowodowane są obecnością przewlekłego stanu zapalnego. Zmiana sposobu odżywiania może znacząco złagodzić Twoje dolegliwości. Dzięki wyeliminowaniu produktów, które wywołują opóźnioną reakcję alergiczną, znacząco zredukujesz stan zapalny, co pozwoli wycofać komórki układu immunologicznego z wewnętrznej części stawu i złagodzić objawy reumatyczne.

Zbadaj krew

Bardzo możliwe, że masz zbyt niski poziom witaminy D lub kwasów tłuszczowych omega-3. Nie kupuj suplementów bez konsultacji z lekarzem i nie ustalaj samodzielnie zażywanej dawki. Może zdarzyć się, że będziesz potrzebował znacznie więcej lub mniej mikroelementów, niż według statystycznie przyjętych norm. Aby upewnić się możesz wykonać badanie genetyczne, które sprawdzi jaki poziom mikro i makroskładników jest dla ciebie najwłaściwszy.

Rozruszaj się

Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, spróbuj rozruszać swoje stawy. Zacznij od  ostrożnych ćwiczeń, spaceru, pływania, jazdy na rowerze. Na początku może być ciężko jednak ruch wzmocni stawy i sprawi, że będą silniejsze i odporniejsze na ból. Spróbuj także specjalnych ćwiczeń leczniczych, które poprawią ruchomość bolesnych stawów.

Leczniczy tlen

Bardzo pomocna w leczeniu objawów reumatyzmu okazuje się tlenoterapia hiperbaryczna.  Tlen dostarczany pod wysokim ciśnieniem znacząco koi ból i łagodzi bolesne objawy. Dzięki zmniejszeniu markerów stanu zapalnego i regeneracji tkanek prowadzi do remisji choroby i zatrzymuje jej postęp. W przypadku tych nieodwracalnych zmian obserwuje się znaczną poprawę komfortu życia i załagodzenie towarzyszącego chorobie bólu.

Zainwestuj w fizjoterapię

Specjalista będzie w stanie opracować rodzaj terapii dostosowany do Twojego wieku i stanu zdrowia. Dokładnie pokaże jak wykonywać ćwiczenia, poprawi błędy i podpowie jak wprowadzić zmiany w codziennym życiu. Oprócz ćwiczeń warto zastanowić się nad zabiegami takimi  jak:

  • krioterapia, w której ochładza się bolesne miejsce ciekłym azotem;
  • ultradźwięki – fale ultradźwiękowe działają bezpośrednio na bolące mięśnie i łagodzą dolegliwości;
  • laseroterapia, która łagodzi ból i przyspiesza regenerację tkanek miękkich;
  • magnetoterapia, która łagodzi ból, działa regeneracyjnie i naprawczo;
  • jonoforeza, która polega na wprowadzeniu leku przez nieuszkodzoną skórę za pomocą prądu stałego – galwanicznego;
  • terapia manualna, która jest w stanie odblokować chory staw i przywrócić pierwotną ruchomość, dzięki temu łagodzi ból, zmniejsza stan zapalny i poprawia mechanikę stawu.

 Oczyść jelita!

Co jelita mogą mieć wspólnego ze stawami? Mają i to dużo. Jeśli są zanieczyszczone, cierpi na tym cały organizm, pogłębia się stan zapalny i jednocześnie nasilają się objawy choroby. Aby oczyścić swoje wnętrze można skorzystać z takich zabiegów jak np. hydrokolonoterapia.  Oczyszcza ona  jelito grube z  toksyn, drożdżaków, resztek pokarmowych, pasożytów, czyli substancji nadmiernie stymulujących układ immunologiczny. Po zabiegu przywrócisz organizmowi równowagę kwasowo-zasadową,  odbudujesz prawidłową mikroflorę jelitową, zregenerujesz śluzówkę i usprawnisz wchłanianie płynów, witamin i składników mineralnych.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments