wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualności Food Forum 2017 - Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości

[FOTORELACJA] Food Forum 2017 – Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości

Nie mogliśmy tego przegapić! 7 października uczestniczyliśmy w III Narodowym Kongresie Food Forum o nazwie: „Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości”.

Wśród prelegentów znalazły osobistości z dziedziny dietetyki, sportu i żywienia takie jak: dr Agnieszka Zachurzok, dr n. biol. Patrycja Szachta, dr Monika Gackowska, dr n. med. Paweł Grzesiowski, dr Tomasz Podgórski czy dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik. Poruszano tematy, o których ostatnio bardzo głośno w świecie dietetyki:

  • Nutrigenetyka i nutrigenomika jako klucz do leczenia nadwagi i otyłości;
  • Cukrzyca typu II i insulinooporność a ich wpływ na zwiększenie masy ciała;
  • Rola prebiotyków i probiotyków;
  • Nieszczelne jelito jako przyczyna nadwagi i otyłości;
  • Walka z nadmiernymi kilogramami po ciąży;
  • Zaburzenia hormonalne i problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała w sportach sylwetkowych.

Cieszymy się, że coraz większe grono dietetyków, lekarzy i trenerów personalnych zdaje sobie sprawę jak cenna jest diagnostyka genetyczna. Czujemy jednak niedosyt, bowiem wśród specjalistów bardzo często brakuje informacji o najnowszych wynikach badań i najświeższych doniesieniach ze świata medycyny. To dla nas pewien sygnał. Dostrzegamy konieczność rozpowszechniania wiedzy o narzędziach diagnostycznych, które są w stanie odchudzać, personalizować trening, diagnozować i leczyć.

Nasze badania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród obecnych gości. Dietetycy dostrzegają jak cennym narzędziem w walce o zdrowie i szczupłą sylwetkę okazuje się odczytanie swoich genów. Coraz większe grono specjalistów chce z nami współpracować, by móc pomóc jak największej liczbie swoich pacjentów.

Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i umiejętności organizatorów. Dziękujemy za zaproszenie, z chęcią pojawimy się przy okazji kolejnych wydarzeń.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments