czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaPrzepisyObiadWarzywny makaron z tofu

Warzywny makaron z tofu

Dzisiaj proponuję coś dla zwolenników makaronów i dla tych, którzy nie mają pomysłu na tofu.

Nie trzeba już sięgać po gotowy makaron z pszenicy, mąki i jajek, można wykorzystać zdecydowanie zdrowszą alternatywę jaką jest makaron z warzyw. Wystarczy mieć w domu urządzenie do krojenia w cienkie paseczki np. spililizer, warzywa np. marchew, burak, cukinia, seler i gotowe.

Warzywny makaron z tofu

Co więcej, można już skorzystać z gotowych warzywnych makaronów typu spaghetti. Taki makaron na pewno nie doprowadzi do nadwyżki kilogramów, a zaskoczy zarówno smakiem jak i wyglądem.

Tofu – produkt, po który duża część osób sięga z dużą rezerwą. Jest to rodzaj sprasowanego twarogu, który jest otrzymywany z mleka sojowego. Tofu od dawna doceniane jest w Chinach, skąd pochodzi, oraz Japonii, a także w innych krajach Dalekiego Wschodu. Odznacza się wysoką zawartością wartościowego białka, wapnia, żelaza, wapnia, minerałów. Zawiera także fitoestrogeny (a konkretnie izoflawony), które naśladują działanie naturalnych hormonów płciowych – estrogenów. W związku z tym mogą m.in. łagodzić objawy menopauzy, a także zapobiec rozwojowi niektórych nowotworów hormonozależnych, np. raka piersi i prostaty. Przyczyniają się one też do zmniejszenia poziomu niekorzystnej frakcji cholesterolu (LDL) i trójglicerydów we krwi, obniżając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ten serek ceniony jest przez wegan i wegetarian – za wartości odżywcze, które czynią go świetnym ekwiwalentem mięsa. Dodatkowo 100 g tofu to jedynie ok. 112 kcal i cechuje się niskim indeksem glikemicznym. Jako dodatek do dań i urozmaicenie diety – warto po niego sięgać 🙂

Zobacz pełny przepis na: przepisy.vimed.pl

 

Julia Trawińska
Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Jest ekspertem w zakresie personalizacji odżywiania i żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych. Zarządza kliniką Centrum Medyczne VIMED w Warszawie. Propaguje i stosuje w swojej klinice innowacyjne podejście Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Magister prawa i żywienia klinicznego, specjalista w zakresie psychodietetyki SWPS w Warszawie . Absolwent Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments