czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaAktualnościMiędzynarodowe Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej za nami. Nagroda dla Fundacji Medycyny...

Międzynarodowe Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej za nami. Nagroda dla Fundacji Medycyny Stylu Życia!

To jedyne takie wydarzenie w roku, gdzie wszyscy razem możemy skupić się na jednym wspólnym problemie – alergiach i nietolerancjach pokarmowych.

Jak je leczyć? Jak diagnozować? Które testy są słuszne, a które nie? Jak odżywianie, właściwe odżywianie, może leczyć nawet najcięższe choroby?

Znamy odpowiedź na te pytania, wiemy, które testy są słuszne, a których nie powinno się stosować w wykrywaniu nietolerancji pokarmowych, dlatego chcemy odpowiadać na Wasze pytania oraz dzielić się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Pacjenci mogli na miejscu oddać krew do badania nietolerancji pokarmowej, sprawdzić skład ciała, odbyć wstępną konsultację dietetyczną, poradzić się naszych lekarzy w sprawie swojego przypadku.

Spotkaliśmy wiele osób, które przyszły do nas z konkretnymi dolegliwościami. Dzięki wprowadzeniu kompleksowej terapii opartej na diecie eliminacyjno-rotacyjnej, wspólnie będziemy w stanie pokonać uciążliwą chorobę. Cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć całe wydarzenie. Prezes fundacji – Julia Trawińska, miała okazję wygłosić wykład dotyczący nietolerancji pokarmowych i wraz z Panią Lidią Trawińską, wykład z zakresu leczenia łuszczycy i AZS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli z nami w tym szczególnym dniu. W pierwszej kolejności profesorowi Carmelo Rizzo, który przyjechał specjalnie z Włoch, by podzielić się najnowszymi i najbardziej aktualnymi informacjami z zakresu nietolerancji pokarmowych. Dziękujemy Pani Joannie Moro, która odwiedziła nasze stoisko. Dziękujemy także dietetyczkom z CM Vimed, które wygłosiły bardzo ciekawe wykłady z ramienia Fundacji Medycyny Stylu Życia: Patrycji Paradowskiej, Malwinie Holwek, Karolinie Kuźmie i Małgorzacie Słomce. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie. To był niezwykle inspirujący weekend. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Nagroda dla Fundacji Medycyny Stylu Życia!

Podczas uroczystej gali Międzynarodowych Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowych szanowna komisja wręczyła nam główną nagrodę w kategorii “Propagowanie zdrowego stylu życia”.

Ta nagroda to dowód, że nasza działalność ma sens i przynosi oczekiwane rezultaty. Propagowanie medycyny stylu życia nie należy do najprostszych zadań. Współczesne leczenie trwale i uparcie bazuje na tradycyjnej, akademickiej medycynie wierząc w słuszność jedynie leków, operacji i zabiegów. Nic w tym dziwnego, przecież o wiele prościej jest zażyć tabletkę, albo nawet całą garść tabletek, niż zmienić całkowicie sposób odżywiania, wprowadzić aktywność fizyczną, zrezygnować z używek. Na pewno jest łatwiej, ale czy skuteczniej i bezpieczniej? Chcemy udowadniać, że nie! Chcemy pokazywać, że można zmienić jakość swojego życia, odzyskać siłę i witalność oraz pokonywać przewlekłe dolegliwości właśnie za sprawą zmiany diety!

Serdecznie dziękujemy za nagrodę. Obiecujemy, że nie zawiedziemy Waszych oczekiwań i uparcie będziemy trwać w naszej misji – propagowaniu medycyny stylu życia w Polsce.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments