Używaj rozsądnie nowoczesnych technologii

0
1417

Zaawansowana technologia ułatwia życie ludziom. Niewłaściwe użycie technologii może powodować nieprzyjemne konsekwencje. Na przykład korzystanie z komputera i smartfona do północy może mieć wpływ na długość snu i może zakłócać sen. Uzależnienie od korzystania z telefonu komórkowego wiąże się z objawami depresji. 

Wady kręgosłupa – dyskopatia – jest to pierwszy z etapów choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jej przyczynami jest m.in. długie znajdowanie się w tej samej pozycji, często niewygodnej dla naszego ciała. Podstawowe objawy: ból w odcinku kręgosłupa, drętwienie, mrowienie, osłabienie odruchów ścięgnistych, niedowład mięśni.

Wadę wzroku możemy rozpoznać gdy odczuwamy: – chwilowo zamazane widzenie, – migotanie obrazu, – podwójne widzenie. Do objawów podrażnienia zaliczamy: – pieczenie, – swędzenie, – zaczerwienienie, – łzawienie, – światłowstręt, – częste mruganie.

Siecioholizm obejmuje takie zjawiska jak: – erotomania internetowa, – uzależnienie od komputera, – uzależnienie od sieci, – socjomania internetowa, – przeciążenie informacyjne.

W sieci, informacje zgromadzone przez naszą cywilizację dostępne są na wyciągnięcie ręki. NIe trzeba nic zapamiętywać, czy spędzać czas na nauce? Wystarczy sprawdzić w Sieci. Syndrom ten określany jest często jako Efekt Google’a. Według badań doktora Rosena, ogromna dostępność informacji powoduje, że nasze mózgi coraz mniej chętnie przyswajają nową wiedzę. Tylko co stanie się, kiedy ktoś niespodziewanie wyciągnie wtyczkę?

Poznaj 10 nawyków, które przedłużą Twoje życie w zdrowiu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here