czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaPoradyDoładuj się porannym treningiem

Doładuj się porannym treningiem

Mówisz, że nie masz czasu na trening? Jeśli tylko masz taką możliwość wstań wcześniej i poćwicz rano. Poznaj jak wiele korzyści wiąże się z poranną aktywnością fizyczną!

1. Baterie naładowane

Poranny trening dostarcza energii na cały dzień. Bez kawy, napoju energetycznego, słodkiego batonika możesz wskoczyć na wysokie obroty. Ćwiczenia podnoszą poziom serotoniny i endorfiny, a dzięki temu dzień od razu staje się lepszy.

2. Brak wymówek

Jeśli rano zmotywujesz się do ćwiczeń, nie będziesz musiał szukać wymówek w pozostałej części dnia. Na pewno uda się połączyć pracę, codzienne obowiązki, odpoczynek i aktywność fizyczną.

3. Podkręcony metabolizm

Poranny trening przyspiesza metabolizm i pozwala spalić więcej kalorii w pozostałej części dnia i podczas snu. Rano możesz spalić więcej tłuszczu ze względu na jego większy udział w pozyskiwaniu energii niezbędnej do ćwiczeń.

4. Koncentracja przez cały dzień

Po porannym, intensywnym wysiłku fizycznym, umysł pozostaje spokojny i odprężony. Łatwiej skupić się na wyznaczonych zadaniach i trzymać się planu na konkretny dzień.

5. Spokój i brak tłumów

Ćwiczysz na siłowni? Gwarantuje Ci, że rano “świeci ona pustkami”. Czekanie w kolejce na sprzęt, tłumy w szatni, brak odpowiedniej ilości miejsca mogą skutecznie zniechęcić do ćwiczeń na siłowni. Warto więc wstać godzinę wcześniej i udać się na poranny trening przed pracą. Wolisz jogging? Rano możesz cieszyć się błogą ciszą, śpiewem ptaków i mniejszym ruchem na ulicy, możesz więc w pełni korzystać z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments