czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNie nadużywaj alkoholu

Nie nadużywaj alkoholu

Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy spożywali umiarkowaną ilość alkoholu, mieli większe szanse na dłuższe życie niż ci, którzy piją dużo.

Zdefiniowali umiarkowane spożycie alkoholu jako od 5 do 15 gramów dziennie dla kobiet i od 5 do 30 gramów dziennie dla mężczyzn.

Według National Institutes of Health, standardowy napój zawiera około 14 gramów czystego alkoholu. Jest to równe 12 uncji płynnego piwa, osiem likierów słodowych, pięć win stołowych i 1,5 destylowanych alkoholi.

Naukowcy mają solidne dowody na to, że intensywne picie może absolutnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

Ale granica między umiarkowanym piciem a powstrzymywaniem się od alkoholu jest niewyraźna.

Na razie można śmiało powiedzieć, że umiarkowane picie nie spowoduje poważnych obrażeń, ale czy okaże się, że jest to lepsze dla zdrowia niż powstrzymywanie się od picia alkoholu.

Jeśli próbujesz podejmować absolutnie najlepsze decyzje zdrowotne w oparciu o dostępne dowody, najmądrzejszym posunięciem jest prawdopodobnie picie bardzo mało lub wcale.

Poznaj 10 skutecznych nawyków, które przedłużą Twoje życie w zdrowiu!

 

Julia Trawińska
Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Jest ekspertem w zakresie personalizacji odżywiania i żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych. Zarządza kliniką Centrum Medyczne VIMED w Warszawie. Propaguje i stosuje w swojej klinice innowacyjne podejście Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Magister prawa i żywienia klinicznego, specjalista w zakresie psychodietetyki SWPS w Warszawie . Absolwent Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments