Stosuj dietę wysokiej jakości

0
1560

W ciągu ostatnich 100 lat dość dobrze zrozumieliśmy mechanizmy, działania ludzkiego ciała, i opracowaliśmy leki, które potrafią pomóc, gdy różne funkcje ciała nie działają prawidłowo. Ale w tym procesie najczęściej zaniedbywaliśmy korzyści wynikające z przestrzegania zdrowej diety.

Badania żywieniowe są niezwykle trudne do przeprowadzenia, ze względu na wszystkie inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wyniki, takie jak ćwiczenia, stres i czynniki środowiskowe. Osoby badane popełniają wiele błędów w zgłaszaniu swoich zachowań żywieniowych. Ale istnieją dobre badania, które pokazują, że zła dieta ma bezpośredni wpływ na różne czynniki, takie jak ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i masa ciała. 

Do tej pory najlepszą dietą jest prawdopodobnie dieta śródziemnomorska, jednak jeśli skupiasz się na jedzeniu różnorodnych nieprzetworzonych produktów przez większość czasu, robisz wspaniałe rzeczy dla swojego zdrowia.

Najlepsze wyjście to znaleźć plan żywieniowy, przy którym dobrze się czujesz. Jeżeli od czasu do czasu zdarzy Ci się zjeść coś niezdrowego z umiarem, jest to o wiele lepsze niż okresowe niedobory pokarmowe przy restrykcyjnej diecie redukcyjnej.

 

Poznaj 10 nawyków, które przedłużą Twoje życie w zdrowiu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here