Co jeść aby zmniejszyć cellulit i podtrzymać działanie zabiegów na ciało?

0
3307

Gdy przychodzi lato, każda z nas przygląda się swojej skórze w poszukiwaniu cellulitu.  Co roku stajemy przed tym samym problemem – Co zrobić ze skórką pomarańczową, która już się pojawiła?? Jak wskazują badania problem ten dotyczy aż 90% kobiet żyjących w krajach wysokorozwiniętych. Jak zatem powinna wyglądać dieta antycellulitowa i co należy zrobić aby pozbyć się cellulitu – raz na zawsze !??

Lipodystrofia potocznie zwana cellulitem to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, któremu towarzyszą zmiany w budowie tkanki łącznej, a także obrzęk. Efektem tych zmian są widoczne, często mało estetyczne, a także bolesne wypukłości i wgłębienia wyglądem przypominające skórkę pomarańczową. Szpecą one najczęściej nasze pośladki, biodra oraz uda, czasami też ramiona oraz brzuch.

Problem ten dotyka coraz więcej kobiet, w różnym przedziale wiekowym, zarówno te z nadmierną masą ciała jak i te szczupłe, zgrabne oraz młode Panie.

Pierwsze zmiany możemy zaobserwować już w okresie dojrzewania. Za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są estrogeny – żeńskie hormony płciowe, dlatego bardzo rzadko zdarza się by to mężczyźni mieli problem z powstawaniem skórki pomarańczowej. Estrogeny powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do powstania miejscowych obrzęków. Wiąże się to ze słabym dożywieniem komórek, tworzeniu się stanu zapalnego i włóknieniem tkanki łącznej. Dodatkowe przyczyny powstawania cellulitu to : nieprawidłowa dieta, skłonności genetyczne, nadwaga, antykoncepcja hormonalna, siedzący tryb życia oraz noszenie za ciasnych ubrań.

Pierwszą linią walki z cellulitem powinna być: dieta, aktywność fizyczna oraz zabiegi Cell Body Lifting na ciało, które jednocześnie wyszczuplą i wymodelują nam sylwetkę dodatkowo regenerując włókna kolagenowe, usprawniając  krążenie krwi i limfy.

Główne zasady diety antycellulitowej:

 • zmniejsz spożywanie soli. Jej nadmiar może powodować zatrzymanie wody, co sprzyja obrzękom. Zamiast soli stosuj zioła by nadać smak potrawom.
 • zwróć uwagę na ilość wypijanych płynów. Codziennie wypijaj przynajmniej 1,5 litra dobrej jakości niegazowanej wody mineralnej by organizm miał możliwość wypłukania nadmiaru toksyn
 • zacznij dzień od pełnowartościowego śniadania, które powinno pojawić się najpóźniej do 2 godziny po przebudzeniu
 • zwróć uwagę by w twoim codziennym jadłospisie było jak najwięcej błonnika
 • wyeliminuj słodycze oraz jedzenie typu fast – food. Są one bogate w cukry, sól oraz nasycone kwasy tłuszczowe, które sprzyjają powstawaniu cellulitu
 • unikaj picia kawy, gdyż kawa mocno odwadnia organizm, jednak zastosowana na skórę w postaci peelingu doskonale działa na zmniejszenie zmian cellulitowych
 • ogranicz palenie papierosów. Palenie mocno osłabia naczynia krwionośne, a więc o wiele łatwiej o zastoje czy obrzęki
 • wzbogać jadłospis o warzywa i owoce, zadbaj o to by częściej pojawiały się na Twoim talerzu
 • wzbogać jadłospis o pełnowartościowe kasze bogate w witaminy z grupy B
 • jedz potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9 – ryby, oleje roślinne na zimno tłoczone, orzechy oraz oliwę
 • znacznie ogranicz spożycie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego

Każdy seria zabiegów Cell Body Lifting na ciało znacznie zwiększa skuteczność naszej diety, a skórka pomarańczowa pozostaje wspomnieniem i można ją oglądać już tylko na pomarańczach.

Modelowanie sylwetki           CELL Body Lifting                  Redukcja tkanki tłuszczowej
w klinice Vimed                    redukcja cellulitu i tłuszczu    na udach

Modelowanie sylwetki            Przywróć skórze jędrność      Modelowanie ud

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here