czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaProblemyCellulitCzy dieta to za mało, aby skutecznie walczyć z cellulitem?

Czy dieta to za mało, aby skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit – Fakty czy Mity, jak skutecznie z nim walczyć?

Każdy moment jest odpowiedni, by zadbać o swoje zdrowie, o swój wygląd, o dobrą kondycję. Niemniej czas wiosenno – letni, kiedy to odkrywamy coraz więcej części naszego ciała, jest dodatkowym bodźcem do zadbania o siebie. Często okazuje się, że skóra po okresie zimowym utraciła swoją jędrność, gęstość, a co gorsza pojawiła się bardzo nielubiana skórka pomarańczowa, czyli cellulit.

Cellulit – co to właściwie jest i czy dotyczy tylko osób z nadmierną masą ciała?

Cellulit to obrzęk tkanki łącznej (podskórnej tkanki tłuszczowej) pojawiający się w wyniku nagromadzenia substancji toksycznych w komórkach, w wyniku przewlekłego stanu zapalnego. Na skórze, w szczególności w okolicach ud i pośladków, często także kolan, brzucha i ramion, pojawiają się niedoskonałości, które teksturą przypominają skórkę pomarańczy. Na tych partiach ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, które z czasem mogą powodować ból. Choć na ogół cellulit kojarzy się z osobami otyłymi, to jednak problem ten często pojawia się także u osób szczupłych, regularnie uprawiających sport. Nie ma jednej, konkretnej przyczyny powstawania cellulitu, jest to dolegliwość o podłożu wieloczynnikowym. Powstawaniu pomarańczowej skórki z pewnością sprzyja nieodpowiedni styl życia, brak aktywności fizycznej, nadmierna masa ciała oraz nieracjonalna dieta. Również uwarunkowania genetyczne mają tu znaczenie, cellulit często występuje u kobiet spokrewnionych ze sobą. Jedną z częstszych przyczyn powstawania skórki pomarańczowej są także zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa detoksykacja organizmu, zaburzony przepływ krwi i limfy.

Zatem jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, by czuć się dobrze w swojej skórze?

Odpowiednia pielęgnacja skóry, właściwa dieta (o której dowiesz się tutaj) i spora dawka ruchu to oczywiście bardzo ważne elementy poprawiające kondycję skóry. Jednak to nie wszystko. Bardzo ważnym, nierozłącznym elementem terapii antycellulitowej jest oczyszczanie tkanki łącznej, czyli detoksykacja.

Dlaczego?

Zakwaszenie organizmu i permanentny stan zapalny tej tkanki stają się główną przyczyną powstawania i pogłębiania się już istniejącego cellulitu. Obniżające się napięcie skóry prowadzi do zastoju limfy w skórze i produkty uboczne komórkowej przemiany materii zaczynają gromadzić się w komórkach tłuszczowych.

Dodatkowo, wraz z wiekiem, tkanka łączna u kobiet staje się coraz cieńsza i słabsza, co przyczynia się do rozwoju cellulitu i jego ziarnistej struktury wraz z towarzyszącymi jej zwykle napięciem i ociężałością. Jeżeli tkanki nie są regularnie oczyszczane z toksyn w obszarach dotkniętych cellulitem mogą pojawić się tętniaki i uszkodzenia naczyń włosowatych. Prowadzi to do bardzo poważnych konsekwencji.

W jaki sposób wyeliminować stan zapalny w organizmie?

Rozpocząć należy od eliminacji produktów spożywczych, które powodują ten stan.

W jaki sposób można dowiedzieć się, które to produkty?

To proste – wystarczy wykonać cytotoksyczny test na nietolerancje pokarmową Kod Metaboliczny 200. Dzięki temu badaniu dowiemy się, które produkty należy wyeliminować z diety bo wywołują przewlekły stan zapalny, a które pozostawić. Warto skorzystać z wiedzy doświadczonego dietetyka klinicznego, który wie jak interpretować wynik tego testu i w jaki sposób wprowadzić zmiany żywieniowe u pacjenta, tak, by poprawić stan skóry i zlikwidować pomarańczową skórkę. Warto też wykonać pakiet dodatkowych badań, wybierając Pakiet badań czynników prozapalnych mamy pełniejszy obraz sytuacji. Warto jednak zaznaczyć, że same zmiany żywieniowe nie przyniosą pełnego oczekiwanego efektu. Bez oczyszczenia organizmu na poziomie komórkowym, bez wzmocnienia tkanki łącznej cellulit, który dla wielu jest tylko defektem kosmetycznym, może przerodzić się w poważny problem zdrowotny.

W jaki sposób można poprawić jakość tkanki łącznej i wzmocnić naczynia włosowate?

Warto podkreślić, że samodzielna redukcja cellulitu, jak peelingi, kremy – to  tylko elementy wspomagające walkę z cellulitem, która zazwyczaj jest czasochłonna i szybko można stracić motywację, bo problem nie zniknie. Poza tym żadne balsamy i kremy nie pomogą w usunięciu toksyn z tkanki łącznej. Nie zlikwidują przyczyny, jaką jest stan zapalny.

Osoby, które borykają się z problemem cellulitu nie są skazane na niego do końca życia. Aby skutecznie walczyć ze skórką pomarańczową warto skorzystać z wiedzy i umiejętności doświadczonych specjalistów. Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi wykonywane na certyfikowanych urządzeniach medycyny fizykalnej, będące elementem Terapii Fenotypowej, które oczyszczają komórki, krew i limfę, a także działają regenerująco i prewencyjnie. Gromadzenie toksyn i wskaźniki stanu zapalnego zawsze sugerują, że zaburzone są funkcje wątroby. NIe oznacza to, że jest ona uszkodzona. Po prostu nie radzi sobie z nadmiarem toksycznych substancji w krwi na skutek częściowej niedrożności dróg żółciowych i trzeba jej pomóc, wybierając odpowiedni program zabiegów.

Dlaczego to jest tak ważne i potrzebne?

Dzięki eliminacji czynników prozapalnych, detoksykacji wątroby i przewodu pokarmowego, udrożnieniu przepływu limfy w skórze oraz odblokowaniu od dawna uciśniętych naczyń krwionośnych i limfatycznych, dostarczane zostają do komórek niezbędne substancje odżywcze i tlen, a odprowadzane zalegające produkty przemiany materii. Zabiegi te, usprawniając przepływ krwi, powodują odprowadzenie nagromadzonych substancji toksycznych w komórkach oraz nadmiaru zbierającej się limfy do węzłów chłonnych. Prowadzi to do zmniejszenia procesu zapalnego w skórze, a tym samym redukcji “pomarańczowej skórki”. Wszystko to sprawia, że cellulit redukowany jest u samego źródła, likwidując już widoczny nieestetyczny problem i jednocześnie zapobiegając powstawaniu kolejnych patologicznych zmian. Warto zaznaczyć, że zabiegi medycyny fizykalnej oddziałują bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową, obkurczając zwiotczałe włókna, poprawiając metabolizm komórkowy i spalanie tkanki tłuszczowej. Stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, wzmacniają tkankę łączną.

Jakie zabiegi medycyny fizykalnej warto wykonać?

Polecamy szczególnie zabieg Cell Body Lifting – zabieg, który redukuje tkankę tłuszczową, likwiduje cellulit, pomaga wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, regeneruje podskórne włókna kolagenowe,  poprawia krążenie krwi i limfy. Podczas zabiegu wykorzystywana jest moc 4 sił: bipolarnych fal radiowych RF, podczerwieni, podciśnienia i masażu mechanicznego za pomocą rolek.Te cztery wzajemnie uzupełniające się elementy usprawniają układ limfatyczny, zapewniają komfortowy sposób regeneracji tkanki podskórnej i zagęszczenia skóry oraz redukcję objętości i ilości komórek tłuszczowych, dzięki temu skóra staje się napięta i gładka. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę kondycji skóry, jej wygładzenie i wyszczuplenie. Zabiegi te warto rozpocząć od początku wprowadzania zmian żywieniowych, aby nie dopuścić do powstania zwisających, nieestetycznych fałdów skórnych. Można powiedzieć, że zabiegi Body Lifting to doskonały lifting bez skalpela. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Doświadczona fizjoterapeutka, ocenia stan skóry, zmiany jakie już nastąpiły na ciele, uwzględniając jednocześnie preferencje pacjenta, po to, aby spersonalizować odpowiednio zarówno liczbę zabiegów, jak i same parametry zabiegu.

Innym zabiegiem, który warto włączyć w drodze do poprawy stanu skóry jest VacuIono. Jest to terapia pod ciśnieniem z jednoczesną inhalacją ujemnie zjonizowanym powietrzem. Celem tego zabiegu jest oczyszczanie, odżywienie i regenreracja komórek, zwalczanie cellulitu. Dzięki temu zabiegowi następuje poprawa w krążeniu krwi i limfy, wzmacnia się tkanka łączna, następuje wzrost syntezy kolagenu, wzmocniona jest detoksykacja organizmu, skóra jest wygładzona, zmniejszone są obwody ud, bioder i brzucha, zredukowany zostaje cellulit. Seria zabiegów przyspieszając proces lipolizy, modeluje i koryguje sylwetkę.

Podsumowując – nie czekaj, działaj! Każdy dzień przybliża Cię do zadowolenia z własnego wyglądu, co z kolei przełoży się na wzrost samooceny, pewności siebie i zachwytu otoczenia. Jedynie wprowadzenie diety eliminacyjno – rotacyjnej w oparciu o wynik testu na nietolerancję pokarmową Kod Metaboliczny 200 z jednoczesnym wykorzystaniem zabiegów medycyny fizykalnej przyśpieszy przemianę materii, pomoże zredukować tkankę tłuszczową i zminimalizuje tę mało estetyczną pomarańczową skórkę. Dbaj o siebie sam/a, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.

 

Modelowanie sylwetki           CELL Body Lifting                  Redukcja tkanki tłuszczowej
w klinice Vimed                    redukcja cellulitu i tłuszczu    na udach

Modelowanie sylwetki            Przywróć skórze jędrność      Modelowanie ud

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments