niedziela, 19 maja, 2024

Ćwicz codziennie

Naukowcy odkryli, że ci, którzy byli aktywni fizycznie przez co najmniej 30 minut dziennie w umiarkowanym lub energicznym tempie (w tym szybki marsz), znajdowali się w grupie o najniższym ryzyku rozwoju niektórych chorób w późniejszym życiu, a zatem mogli potencjalnie żyć dłużej.

Aktywność fizyczna przyspiesza metabolizm, poprawia odżywienie i dotlenienie komórek organizmu oraz odprowadzenie toksycznych produktów przemiany materii, za pośrednictwem układu limfatycznego. Te czynniki znacznie zwiększają szanse na dłuższe życie. Ale badacze odkrywają całą masę innych rzeczy, które dzieją się w twoim ciele podczas ćwiczeń, takich jak tworzenie nowych komórek serca i wzrost siły kości. Jedno z ostatnich badań sugeruje, że nawet jeśli masz rodzinną historię chorób serca, ćwiczenia mogą zmniejszyć Twoje ryzyko. Ćwiczenia mogą również poprawić nastrój. 

 

Poznaj 10 nawyków, które przedłużą Twoje życie w zdrowiu!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Julia Trawińska
Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Jest ekspertem w zakresie personalizacji odżywiania i żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych. Zarządza kliniką Centrum Medyczne VIMED w Warszawie. Propaguje i stosuje w swojej klinice innowacyjne podejście Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Magister prawa i żywienia klinicznego, specjalista w zakresie psychodietetyki SWPS w Warszawie . Absolwent Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments