czwartek, 30 maja, 2024

Nie pal

Kilkadziesiąt lat temu myśleliśmy, że palenie jest dla nas nieszkodliwe, a nawet pożyteczne (dzięki, lobby tytoniowemu!). Lekarze palili i często zalecali papierosy swoim pacjentom, aby zmniejszyć stres lub schudnąć. Ale te dni już dawno minęły. Solidne dowody wskazują, że palenie znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, a także na inne choroby płuc i serca. Zmniejszenie ilości osób palących w ciągu ostatnich 50 lat jest głównym powodem, dla którego średnia długość życia w Ameryce i innych krajach uprzemysłowionych wzrosła. 

Jeśli chcesz żyć dłużej i nadal palisz (lub waporyzujesz) – cóż, to nie ma większego sensu. Rób wszystko, co możesz, aby się zatrzymać.

 

Poznaj 10 nawyków, które przedłużą Twoje życie w zdrowiu!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Julia Trawińska
Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Jest ekspertem w zakresie personalizacji odżywiania i żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych. Zarządza kliniką Centrum Medyczne VIMED w Warszawie. Propaguje i stosuje w swojej klinice innowacyjne podejście Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Magister prawa i żywienia klinicznego, specjalista w zakresie psychodietetyki SWPS w Warszawie . Absolwent Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments